Особености на активното и неактивното население помладо населени во Република Македонија

Оригинален наслов: Особености на активното и неактивното население помладо населени во Република Македонија | Бр. на страни: 173 | Димензии: / | Корица: мека

Книгата „Особености на активното и неактивното помладо население во Република Македонија – постојни состојби и предизвици“ претставува сеопфатна и конзистентна научна студија на повеќе релевантни аспекти на активното и неактивното помладо население во Република Македонија. Таа се базира на солидно теоретско и емпириско истражување, во кое активноста и неактивноста на лицата на возраст од 15 до 34 години се посматра во поширок контекст. Во трудот се идентификувани причините и последиците од неактивноста на помладото население, притоа отворајќи простор за дополнителни дискусии во овој домен. Добиените сознанија недвосмислено ја наметнуваат потребата за градење на соодветен микс на политики за економски неактивното население во насока на намалување, како на невработеноста, така и на неактивноста на младите.

Цена: 700 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач УКИМ Економски институт-Скопје

Report an abuse for product Особености на активното и неактивното население помладо населени во Република Македонија

Категорија:
ИСБН: 978-608-4519-20-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Особености на активното и неактивното население помладо населени во Република Македонија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in