Преглед на кошничка “Калуѓерот што го продаде своето ферари” e додадена во Вашата кошничката

Остани позитивен со Марко Аурелиј

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Остани позитивен со Марко Аурелиј | Бр. на страни: 142 | Димензии: 20 | Корица: мека

Што можам да сторам за да бидам среќен?
Како треба да се однесувам со другите?
Како помалку да се грижам?
Можам ли да останам позитивен и спокоен?

Овие се големи прашања што сите си ги поставуваме во одреден момент од животот. Но воопшто не е лесно да се најде соодветен и мудар одговор. Замислете си дека сите овие секојдневни прашања можете да му ги поставите на најголемиот стоички филозоф Марко Аурелиј. Оваа книга ви го овозможува тоа, зашто во неа ќе најдете:

- 79 прашања за животот

- 79 одговори од Марко Аурелиј приспособени на денешниот јазик

- поттикнувачки размисли за да го задржите позитивниот став во животот.

Кога работите течат совршено, оваа книга ќе ви помогне да го задржите духовниот мир. Но кога ќе тргнат наопаку – во семејството, љубовта, социјалните односи, работата – овие пораки ќе ви помогнат да им пристапите од поинаква перспектива и да ја издигнете својата свест. Само со таква свест ќе можете да се самосознаете и да стекнете храброст за надминување на проблемите и страдањето.

Цена: 280 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Остани позитивен со Марко Аурелиј

Категории: ,
ИСБН: 9786082308548

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Остани позитивен со Марко Аурелиј”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in