Островот со скриеното богатство

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 128 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Островот со скриеното богатство е еден од најчесто драматизираните романи во светот – во филмови, телевизиски серии, театарски претстави, па дури и пантомима. Тоа е една возбудлива авантуристичка приказна раскажана од момчето Џим Хокинс, кој станува бродски готвач. Сѐ започнува кога во гостилницата „Адмирал Бенбоу“ доаѓа како потстанар еден стар морнар, пијаниот Били Коските. Него го посетуваат многу необични луѓе, поранешни другари, кои сакаат да го потсетат на една неизвршена обврска... Додека момчето Џим се грижи за него по претрпениот мозочен удар, поранешниот капетан му раскажува за еден далечен остров на кој има скриено огромно богатство...

Цена: 100 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Островот со скриеното богатство

Категорија:
ИСБН: 9786082011806

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Островот со скриеното богатство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in