Осум лекции за јога

Издавач: Лотос | Јазик: Македонски | Година: 2006
Оригинален наслов: Eight lectures on yoga | Бр. на страни: 120 | Димензии: 205x145 | Корица: /

Алистер Кроули беше меѓу првите европејци што проучуваа, практикуваа и поучуваа Јога. Неговиот интелектуален печат – филозофската синтеза на мистицизмот и науката – потекнува од неговите проучувања на Јогата на Исток во времето на промената на векот. Овие осум лекции, напишани во 1937 год. ги презентираат некои од Кроулиевите заклучоци по филозофската истрага што траела цел живот.Зборувајќи напати како мистик, магус, филозоф, научник и сезонски авантурист, Махатма Гуру шри Парамаханса шиваџи избегнал неколку востановени системи, дури и воодушевувал со правењето вицови на своја сметка.Ревидираното второ издание, претставено и прокоментирано од Хименеус Бета, фратер Супериор на О.Т.О. вклучува и нов портрет на авторот и индекс.

Цена: 606 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач О.Т.О Македонија

Report an abuse for product Осум лекции за јога

Категорија:
ИСБН: 9989-2406-7-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Осум лекции за јога”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in