Осветлување на животните потешкотии : како размислуваш, таков си!

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Light on life's difficulties : foundation stones to happiness and success | Бр. на страни: 168 | Димензии: 20 | Корица: мека

ЕКСКЛУЗИВНО ВО ПРЕДПРОДАЖБА на КупиКнига.мк „Осветлување на животните потешкотии : како размислуваш, таков си!“ во издание на ЃУРЃА!

Достапен од 08.09.2020. Грабнете ги првите примероци.

За повеќето луѓе, животот е мрачна просторија, а нивните разочарувања, неволји, таги и болки се предизвикани од ненадејното доаѓање во допир со принципите кои тие не ги согледуваат, па затоа и не се подготвени за справување со нив. Но, кога светлината на мудроста ќе се внесе во замраченото разбирање – тогаш збунетоста исчезнува, проблемите се решаваат, а нештата се гледаат на нивното вистинско место и во вистинската големина. Оваа книга е замислена да биде силен и добронамерен сопатник, како и инспирација за оние кои целат кон добро проживеан и смирен живот.

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Осветлување на животните потешкотии : како размислуваш, таков си!

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-201-433-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Осветлување на животните потешкотии : како размислуваш, таков си!”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in