ОТАДЕ ДОБРОТО И ЗЛОТО

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 196 | Димензии: 125 х 200 mm | Корица: /

„Отаде доброто и злото“ го потврди Ниче како најголем филозоф во Европа. Во делото, тој драматично ја отфрла традицијата на Западното мислење со поглед
кон вистината и кон Господ, кон доброто и злото. Ниче покажува дека христијанскиот свет е покриен со лажна побожност и е заразен со „моралот на робот“.

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product ОТАДЕ ДОБРОТО И ЗЛОТО

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-317-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ОТАДЕ ДОБРОТО И ЗЛОТО”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in