Откровение захариево

Издавач: Попоски Ацо Златко | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Откровение захариево | Бр. на страни: 221 | Димензии: 21 см | Корица: мека

„Пет работи се шеестина од нешто, а тие се:
огнот, медот, неделата, спиењето и сонот.
Огнот е шеестина од пеколот.
Медот е шеестина од маната.
Неделата е шеестина од оној свет.
Спиењето е шеестина од смртта.
Сонот е шеестина од пророштвото.“

(Талмуд)

Во делото преку главниот јунак Захарија, преку патешествието негово од родниот Абасидски Калифат, низ сите владетелства тогашни во Европа и Левантот, се проткајува нитката на благопоучноста на мноштво религиски пророци и догми. Се преткајуваат мноштво идентични мисли од сите свети книги, кои читателот го тераат да се врати на заборавеното, како би можел да изгради подобра иднина за оние кои ќе дојдат после него.

Цена: 340 ден 299 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Откровение захариево

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-66680-0-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Откровение захариево”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in