Отворени карти

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 168 | Димензии: 12.5x20 см | Корица: мека

Брилијантен роман во кој на мошне интересен начин се истражува секој потег на луѓето кои се вклучени во мистеријата. Детективот Поаро навлегува во психологијата на ликовите осомничени за мистериозното убиство на Шаитана. Целиот настан се случува во неговата куќа, каде по вечерата четворицата гости играат бриџ. Но кој од четворицата присутни таму би можел да биде убиецот?

Цена: 200 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Отворени карти

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-037-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Отворени карти”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in