Ова завршува со нас

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: It ends with us | Бр. на страни: 346 | Димензии: 21x13 | Корица: мека

Понекогаш, оние што најмногу ги сакаме се тие што најмногу нѐ повредуваат.
Лили Блум немала лесно детство, но тоа не ја спречило напорно да работи за да го има животот што си го замислила. По дипломирањето, се сели во Бостон и основа сопствен бизнис. Потоа, кога почнуваат да летаат искри меѓу неа и еден опасно згоден неврохирург по име Рајл Кинкејд, сè во нејзиниот живот одеднаш изгледа премногу добро за да биде реално.
Рајл е амбициозен, тврдоглав, па можеби дури и малку арогантен. Но тој исто така е и чувствителен, генијален и Лили му е слаба точка. Да не правиме муабет како изгледа во докторска униформа. Благодарение на сè ова, Лили не може да го извади од глава. Но неговата аверзија кон врски е вознемирувачка. Дури и кога Лили станува исклучок од ова негово правило, не може да не ја копка што го направило таков.
Кога дилемите за нивната врска почнуваат да ја збудалуваат, како капак на сè се појавува Атлас Кориган - нејзината прва љубов и врска со минатото што го има оставено зад себе. Нејзината сродна душа и спасител. Нејзината закана за сè што има изградено со Рајл.
Незаборавна, трогателна приказна за љубов што доаѓа со своја цена.
Рангирано 4.9 од 5 според 10 рејтинзите на корисниците
(10 оценки на корисници)

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Ова завршува со нас

Категорија:
ИСБН: 978-608-4672-67-8

10 оценки за Ова завршува со нас

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Marija Jugreva (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Eva Kolevska (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Ljupka Gjorgjievska (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Smesna,trogatelna,romanticna i emorivna – vredi da se procita 🙂

 8. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Pocnav da ja citam i uste na pocetokot te drzi zaroben! Prekrasna e!

 9. Rated 5 out of 5

  Marija Uzunova (верификуван корисник)

  Трогателна и искрена книга, полна со прашања и дилеми. Вреди да се прочита 🙂

 10. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in