Овириум отаде смртта

Издавач: Паблишер | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Овириум отаде смртта | Бр. на страни: 191 | Димензии: 125/195 | Корица: тврда

Запливај во научнофантастичните води – на нивното дно те чека вистината.

Вистината никогаш не е лесно достапна. Треба длабоко и упорно да нуркаш за да ја досегнеш. А Овириум е длабок свет во кој случајностите се апстрактни.

За првпат во своето постоење, Чуварот на Преминот, битието познато како Смртта, ќе се соочи со човек кој ќе ги сруши сите правила што таа ги познава. Неговата посебност ќе го разбуди стравот на Смртта од пророштвото постаро од времето. Приказната, раскажана од мистериозен наратор, почнува со едно необично момче со едноставно име што често го слушаш во секојдневјето, а можеби дури и самиот го носиш – Матеј. Потонат во сопствениот свет, тој ја открива својата различност. Таа подразбира нов поглед во огледалото.

А таму ќе ја најде Смртта во ново руво. Дали таа е неговиот спасител, или џелат?

Што значи смртта за Матеј, а што Овириум за Смртта? Најпосле, што ќе значи „Овириум“ за тебе?

Откопај ја легендата – оваа книга е твојата шанса да дознаеш.

Цена: 350 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Овириум отаде смртта

Категорија:
ИСБН: 978-608-4892-64-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Овириум отаде смртта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in