Пајаковата мрежа

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 144 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Клариса, млада жена со богата имагинација, постојано измислува возбудливи приказни и се преиспитува како би постапила ако се случи, на пример, да наиде на нечие мртво тело во својот салон. Но една вечер тоа навистина се случува!Ужасната и немоќна да сфати кој го извршил убиството и зошто, таа станува свесна дека реалноста е сосема поинаква од фантазирањето.Додека нејзиниот сопруг – висок службеник во Министерството за надворешни работи – оди на аеродромот да ги пречека значајните гости кои треба да се состанат во нивниот дом, таа има сосема малку време да се ослободи од телото и да го реши случајот. Во очајната борба со времето, Клариса своите гости и пријатели ги прави соучесници во злосторството...
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Пајаковата мрежа

Категорија:
ИСБН: 9786082010984

2 оценки за Пајаковата мрежа

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

    Многу убава книга

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in