Пакет на книги за знаење и техника

Издавач: New Era | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Пакет на книги за знаење и техника | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: мека

Ова е пакет на знаење и техника кој што ќе ви овозможи да го подобрите секој ваш аспект, вашиот карактер и вашиот живот

„Дијанетиката“ е најпродаваната книга во светот за човековиот ум и подобрувањето на карактерот. Преведена е на 50 јазици и дури можете да ја видите и нејзината филмувана верзија на ДВД, како документарен филм. :
https://kupikniga.mk/product/dijanetika-moderna-nauka-za-mentalno-zdravje/

„Самоанализа“ е практичен прирачник за умот. Вежбите во оваа книга ја подобруваат меморијата, го подигаат моралот, помагаат да се изгубат бесмислените загрижености и стравови, ослободуваат од негативните мисли и можат да ви помогнат да ги развиете вашите способности. :
https://kupikniga.mk/product/samoanaliza/

„Проблемите на работата“ е навистина ефективна. Таа е меѓународен бестселер што помага да ја направите работата попродуктивна. Објаснува како да го елиминирате стресот и исцрпеноста од работата, како да комуницирате добро со клиентите и како да бидете успешни на работа. :
https://kupikniga.mk/product/problemite-na-rabotata/

„Патот до среќата„ е најдистрибуираната книга за среќата во светот. Таа објаснува како да постигнете среќа во секоја област од животот. Достапна е и на ДВД како филм. :
https://kupikniga.mk/product/patot-do-srekata/

„Скиентологија: Нов поглед на животот“ објаснува зошто браковите пропаѓаат, зошто љубовта помеѓу двајца умира и како да направите да расте повторно; објаснува како да ги одгледувате децата на здрав и среќен начин, како да препознаете кому можете да му верувате и како да ги надминете бариерите во животот. :
https://kupikniga.mk/product/nov-pogled-na-zhivotot/

„Дијанетика: Оригиналната теза“ го објаснува изворот на човековата нерационалност. Зошто луѓето понекогаш се однесуваат на начин што не го сакаат? Зошто човек понекогаш добива несакани негативни мисли? Оваа книга ви ги објаснува овие работи! :
https://kupikniga.mk/product/dijanetika-originalnata-teza/

„Дијанетика: Еволуција на една наука“ е многу едноставна книга, но многу ефективна. На пример, дали знаете кој е најдобриот начин да реагирате кога наидувате на проблем во животот? Дали знаете кој навистина сте вие? Во оваа книга ќе откриете како точно функционира умот. :
https://kupikniga.mk/product/dijanetika-evolutsijata-na-edna-nauka/

„Прирачник за претклиери“ е многу моќна книга со вежби за самопомош. Зборот „претклиер“ значи лице кое работи на тоа да се здобиe со способноста да го користи целиот негов ментален потенцијал. Со оваа книга можете да го намалите вашето време на реакција, да ја подобрите физичката благосостојба и ефикасност и дури може да направи да се чувствувате многу помлади и полни со енергија! Навистина моќно. :
https://kupikniga.mk/product/prirachnik-za-pretklieri/

„Скиентологија: Основи на мислата“ објаснува како можете да ги правите нештата подобро и да бидете способни да извлечете повеќе од животот, како можете да бидете динамични и ефективни во секоја област од вашиот живот. :
https://kupikniga.mk/product/osnovi-na-mislata/

Цена: 6990 ден 6000 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач New Era

Report an abuse for product Пакет на книги за знаење и техника

Категории: ,
ИСБН: 9854763215478

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пакет на книги за знаење и техника”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in