Пакет -Телото во кое треба да се живее + Очи со боја на чевли

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Пакет -Телото во кое треба да се живее + Очи со боја на чевли | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: мека

Пакет книги од годинешниот добитник на наградата „Роман на годината“.

- Телото во кое треба да се живее
„Роман на годината“ на Утрински весник за 2015 година.
оксични цветови на деликатниот морал.

- Очи со боја на чевли
Мало чудо на македонската нова проза.
Романот на Петар Андоновски „Очи со боја на чевли“ е дебитантско изненадување. Иако е првенче, книгата носи зрелост во писателскиот израз каков што не се среќава и кај поискусни писатели. Делото е психолошка новела на тема прогонувач – прогонет раскажана за двете страни. Александра Јуруковска,  Дневник
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product Пакет -Телото во кое треба да се живее + Очи со боја на чевли

Категорија:
ИСБН: 00Pb

2 оценки за Пакет -Телото во кое треба да се живее + Очи со боја на чевли

  1. Rated 5 out of 5

    Zazaliha Ivotesk (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Hristina Stojkovska (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in