Палатата на соништата

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: Палатата на соништата | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Во „Палата на соништата“ Исмаил Кадаре, големиот албански писател, пишува како функционира тоталитарниот режим. Имено, во измислената држава за која пишува Кадаре, а толку блиска до нашата реалност, постои министерство во кое граѓаните мора секое утре да пријават што сонувале во текот на ноќта. Тоа е ултимативната форма на контрола кога полицискиот режим сака да го контролира и вашето несвесно.

Цена: 80 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Палатата на соништата

Категорија:
ИСБН: 989PD4019100261

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Палатата на соништата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in