Палеонтологија

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Palaeontology | Бр. на страни: 32 | Димензии: 24 см | Корица: мека

Дознај:

ШТО Е ПАЛЕОНТОЛОГИЈА
КОГА СЕ ОТКРИЕНИ ПРВИТЕ ФОСИЛИ
КОГА ЖИВЕЕЛЕ ДИНОСАУРУСИТЕ
КОЈ ДИНОАУРУС БИЛ НАЈГОЛЕМ
ДАЛИ НА БАЛКАНОТ ИМА ДИНОСАУРУСИ
ДАЛИ ДИНОСАУРУСИТЕ НАВИСТИНА ИЗУМРЕЛЕ

Пробај:

ДА ПРЕПОЗНАЕШ РАЗНИ ВИДОВИ ДИНОСАУРУСИ
ДА НАПРАВИШ ФОСИЛЕН ОТПЕЧАТОК НА СТАПАЛО
ДА НАПРАВИШ КОСКА ОД ДИНОСАУРУС
ДА ОДИШ КАКО ДИНОСАУРУС
ДА НАПРАВИШ ГЕОЛОШКА ВРЕМЕНСКА СКАЛА
ДА НАПРАВИШ ПЕРДУВИ ЗА ЛЕТАЊЕ

Цена: 250 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Палеонтологија

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4979-01-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Палеонтологија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in