Паника

Автор: Деса Мук
Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Panika | Бр. на страни: 192 | Димензии: / | Корица: мека

Медицинската сестра Вера се наближува кон четириесеттата година од животот и почнува да ја фаќа паника дека најубавото во животот веќе ѝ поминало. Нејзиниот маж е досаден, ќерка ѝ не ја слуша, работата ѝ е сведена на рутина... нема возбудувања на видик. Згора на сè, еден гатач ѝ открива дека постои маж кој размислува за неа, но не се осудува да ѝ пријде. Вера почнува да верува дека само љубовта е излез од неподносливата ситуација и одлучува да скршне од патеката на брачниот живот. Но, на патот на сопственото будење, таа мора да совлада и некои компликации... Во својот роман „Паника“, популарната словенечка писателка, актерка и ТВ-водителка, Деса Мук, пренесува современа приказна за потрагата по среќа, при што смеата и солзите неочекувано брзо си ги заменуваат местата.

Цена: 380 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Паника

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-342-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Паника”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in