Папокот на светот

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Папокот на светот | Бр. на страни: 346 | Димензии: 125/195 | Корица: мека

Романот се состои од вовед, наводно напишан од братот на извесен В., на кој се надоврзуваат книгата „Папокот на светот“ (манускриптот на романот), книгата „Исход“ и книгата „Светлина“ (Записите од дневникот), по кои следува поговор од книжевниот теоретичар Венко Андоновски. Првата книга напишана на псевдоархаичен јазик се одигрува во IX век и би можел да се означи како некој вид филозофски крими роман во ековски манир; додека во вториот дел, во „Дневникот“, една љубовна сторија во Југославија во втората половина на ХХ век ги пресликува случувањата од првиот дел.

Цена: 340 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Папокот на светот

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-230-634-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Папокот на светот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in