Параноја и хомосексуалност

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 144 | Димензии: 11x18 | Корица: /

Најнеобичниот случај на болест опишан од Фројд, врз основа на автобиографските „Спомени на еден нервно болен“, на докторот по правни науки Даниел Паул Шребер. Иако судијата Шребер не бил лично негов пациент, Фројд на еден восхитувачки начин ја гради сликата на неговата болест: почетокот и причините за нејзиното појавување, нејзиниот понатамошен развиток и разгранувањето во чудесни слики и ситуации на комуницирање на болниот со бог, до убеденоста дека е повикан да го спаси светот, но во облик на жена...

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Параноја и хомосексуалност

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-252-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Параноја и хомосексуалност”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in