Патека од кикиритки

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Патека од кикиритки | Бр. на страни: 30 | Димензии: 140х200 | Корица: /

Приказните во оваа книга се случуваат во едно мало скришно и магично место за кое не чул речиси никој, а уште помалку се оние што го имаат видено. Тоа место се вика Омвил. Омвил е колку обичен – толку необичен. Колку стварен – толку измислен. Во Омвил и во неговата околина – и на сонце и под сенка – но и зад секоја врата, во секоја соба, во секое ќоше, има по некоја чудесна приказна...

Цена: 250 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Патека од кикиритки

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-634-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Патека од кикиритки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in