Патот кон величенственоста (книга втора)

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: The greatness guide | Бр. на страни: 213 | Димензии: 125х195 | Корица: /

Во ова продолжение на светскиот бестселер Патот кон величественоста, Робин Шарма нè запознава со филозофијата на животот и ни ги пренесува своите техниките со чија помош станал еден од најценетите советници за прашањата на лидерството и на личниот успех. Во овој неверојатно инспиративен водич ќе пронајдете 101 едноставна, но моќна лекција која ќе ви помогне го подобрите секој аспект од својот живот и со тоа да достигнете светска класа во работата и во животот, да научите како да остварите вчудовидувачки успех, да ги пронајдете неопходната инспирација, страст и елан, да станете исклучителни, да откриете како да бидете среќни и подобро да се забавувате, храбро и вешто да ги надминете тешките времиња и да ги поедноставите професионалниот и личниот живот.

На страниците на оваа книга ќе најдете и невообичаени совети што ќе ви влеат енергија и елан. На пример: „Бидете толку добри што нема да можат да ве игнорираат“, „За да добиете  – барајте“, „Живејте возбудлив живот“...

„Робин Шарма има ретка дарба да пишува книги што на луѓето навистина им го менуваат животот“. Ричард Карлсон
Рангирано 5 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 400 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Патот кон величенственоста (книга втора)

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-292-8

3 оценки за Патот кон величенственоста (книга втора)

  1. Rated 5 out of 5

    Zazaliha Ivotesk (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Zazaliha Ivotesk (верификуван корисник)

  3. Rated 5 out of 5

    Zazaliha Ivotesk (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in