Патот по кој поретко се оди

Автор: Скот Пек
Издавач: Наша Култура | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 268 | Димензии: 21x15 | Корица: мека

   Патувањето на духовниот раст е многу долго...

    Една од двете претпоставки кои ја подвлекуваат оваа книга е тоа што јас не правам разлика помеѓу свеста и духот, а со тоа ни разлика помеѓу процесот на достигнување на духовниот и менталниот раст. Тие се едно и исто.

    Другата претпоставка е дека овој процес е сложен, тоа е задача што трае цел живот. Значајната помош во процесот на менталното и духовното созревање не може да претставува брза и едноставна процедура. Јас не припаѓам на ниедна одредена школа за психијатрија или психотерапија. Не сум фјордовец, јунговец, адлеровец, бихејвиорист или гешталтист. Не верувам во постоење на едноставни, лесни одговори.

  


Цена: 420 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди

Report an abuse for product Патот по кој поретко се оди

Категорија:
ИСБН: 978-9989-2913-3-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Патот по кој поретко се оди”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *