Патриотска закана

Publisher: Култура | Language: Македонски | Year: 2018
Original title: The patriot threat | Num. of pages: 540 | Dimensions: 19 | Cover: тврда

Историјата на Законот за данок на доход стои во 16-тиот амандман во Уставот на САД. Но, една тајна го доведува во прашање овој закон. Сега е ред на Котон Малоун да ја дознае вистината. . . Малоун, поранешен член на Елитниот разузнавачки оддел, своите пензионерски денови ги поминува како сопственик на книжарница во Данска. Но, се појавува Стефани Нел, која од него бара да ги следи непријателски настроените Севернокорејци, кои имаат тајни досиеја од Министерството за финансии – досиеја што САД можат да ги фрлат на колена. Мелоун е вовлечен во 24-часовна потера која започнува во каналите на Венеција и завршува во далечните висорамнини на Хрватска. Со појавата на Френклин Рузвелт, Ендру Мелон, сликата која сѐ уште виси во Националната галерија на уметност и некои сознанија за доларот, истрагата на Малоун, на крајот, ќе го постави прашањето: Што ако федералниот данок на доход е нелегален? Сега тој треба да го најде одговорот по секоја цена!

Price: 550 ден

10 in stock

Compare
Sold By Култура

Report an abuse for product Патриотска закана

Categories: , ,
SKU: 978-9989-32-980-7

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Патриотска закана”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in