Патриотска закана

Издавач: Култура | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: The patriot threat | Бр. на страни: 540 | Димензии: 19 | Корица: тврда

Историјата на Законот за данок на доход стои во 16-тиот амандман во Уставот на САД. Но, една тајна го доведува во прашање овој закон. Сега е ред на Котон Малоун да ја дознае вистината. . . Малоун, поранешен член на Елитниот разузнавачки оддел, своите пензионерски денови ги поминува како сопственик на книжарница во Данска. Но, се појавува Стефани Нел, која од него бара да ги следи непријателски настроените Севернокорејци, кои имаат тајни досиеја од Министерството за финансии – досиеја што САД можат да ги фрлат на колена. Мелоун е вовлечен во 24-часовна потера која започнува во каналите на Венеција и завршува во далечните висорамнини на Хрватска. Со појавата на Френклин Рузвелт, Ендру Мелон, сликата која сѐ уште виси во Националната галерија на уметност и некои сознанија за доларот, истрагата на Малоун, на крајот, ќе го постави прашањето: Што ако федералниот данок на доход е нелегален? Сега тој треба да го најде одговорот по секоја цена!

Цена: 550 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Патриотска закана

Категории: , ,
ИСБН: 978-9989-32-980-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Патриотска закана”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in