Пациентот

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Der Insasse | Бр. на страни: 350 | Димензии: 21 | Корица: мека

ПРЕД ЕДНА ГОДИНА: Тил Беркхоф го сака својот син Макс со цело срце. Но и покрај тоа што го чуваат како сопствените очи и постојано го предупредуваат никогаш да не оди со непознати, Макс еден ден оди да игра со другарче и не се враќа дома. СЕГА: Макс Беркхоф е исчезнат цела година. Само киднаперот знае што се случило со него. Дали е жив или мртов… Но киднаперот сега е во психијатриското крило на затвор со максимално обезбедување и одбива да каже нешто. Па таткото на Макс нема друг избор, има само еден начин да се стигне до вистината: тој мора да влезе во психијатриското крило на затворот како пациент на тајна мисија. Планот е јасен: нема потреба од насилство, тој сака само признание, последна шанса да си го пронајде синот. Но како и во секоја книга на Фицек, ништо не е така како што изгледа…

Цена: 450 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Пациентот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-037-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пациентот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in