Пациентот

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2020
Original title: Der Insasse | Num. of pages: 350 | Dimensions: 21 | Cover: мека

ПРЕД ЕДНА ГОДИНА: Тил Беркхоф го сака својот син Макс со цело срце. Но и покрај тоа што го чуваат како сопствените очи и постојано го предупредуваат никогаш да не оди со непознати, Макс еден ден оди да игра со другарче и не се враќа дома.

СЕГА: Макс Беркхоф е исчезнат цела година. Само киднаперот знае што се случило со него. Дали е жив или мртов… Но киднаперот сега е во психијатриското крило на затвор со максимално обезбедување и одбива да каже нешто.

Па таткото на Макс нема друг избор, има само еден начин да се стигне до вистината: тој мора да влезе во психијатриското крило на затворот како пациент на тајна мисија. Планот е јасен: нема потреба од насилство, тој сака само признание, последна шанса да си го пронајде синот. Но како и во секоја книга на Фицек, ништо не е така како што изгледа…
Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

Price: 450 ден

3 in stock

Compare
Sold By Сакам Книги

Report an abuse for product Пациентот

Categories: ,
SKU: 978-608-260-037-6

1 review for Пациентот

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан

    Odlicen psiholoski triler 🙂

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in