Патувам и истражувам

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Патувам и истражувам | Бр. на страни: 16 | Димензии: 29х20 | Корица: /

За убавото расположение придонесе новата едукативно – забавна сликовница „ПАТУВАМ И ИСТРАЖУВАМ“, тематски поврзана со патување низ македонските градови, езера, планини и позначајни туристички места, преку препознатливиот лик за децата – Супер Смешка. Содржината делува интерактивно кај најмалите со цел: запознавање со убавините и знаменитостите на родниот крај, негување љубов кон својата татковина на сликовит и забавен начин.

Цена: 160 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Патувам и истражувам

Категории: ,
ИСБН: 978-6084-95104-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Патувам и истражувам”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in