Патувам сама

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Det henger en engel alene i skogen | Бр. на страни: 432 | Димензии: 13×20 | Корица: /

„Патувам сама“ постигна извонреден интернационален успех кај читателите низ светот, а беше избран и за најдобар во бестселер-листата на германскиот весник Der Spiegel. Истражителката Миа Кригер ја напушта полицијата и градскиот метеж го заменува со осамен и тивок живот на еден норвешки остров. Наскоро таму доаѓа нејзиниот стар колега, Холгер Мунк, да ја наговори да се врати на работа. Потребна му е нејзината помош за новиот вознемирувачки случај. Во шумата е најдено безживотното тело на шестгодишно девојче, обесено со училиштен ранец на грбот. Околу вратот има закачено порака: „Патувам сама“. Сè укажува на тоа дека убиецот ќе продолжи да убива, а истрагата на Миа нè води до постар случај кога од породилното одделение исчезнува новороденче… Комплексен, софистициран и застрашувачки трилер, кој нема да престане да ве шокира и изненадува до последната страница.

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Патувам сама

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-429-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Патувам сама”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in