Патувањата со моето семејство

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Travels with my family | Бр. на страни: 126 | Димензии: 20 | Корица: тврда

Кога ќе го слушнете зборот „одмор“, на што помислувате? Плажи и топла вода? Убави хотели со базени? Гигантски лизгалки на вода и забавни паркови и мини голф? Можеби дури и Дизниленд? И јас помислувам на тоа. Но, не и моите родители... Така, секој одмор, мојот помал брат и јас мора да одиме со нив на некоја дива, далечна дестинација каде што никој друг не оди. Тие патувања се „надвор од разгазената патека“. Без туристички стапици и без редици со луѓе. Не е ни чудо! Никој не сака да оди таму! Кога имате родители кои сакаат да летуваат на оддалечени места, дури и стигнувањето таму може да биде авантура... „Овие забавни авантури блескаат... Мари-Луиз Геј и Дејвид Хомел ги оживеале ликовите, нивните внатрешни мисли и сосема го погодиле нивниот дијалог“. — Globe and Mail „Книгата изобилува со хумор, со мигови на истражувања и откритија, со восхит кон убавината и разноликоста на помалку познатите дестинации... Оваа книга претставува одличен избор за сите млади и нови читатели“. — School Library Journal

Цена: 359 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Патувањата со моето семејство

Категорија:
ИСБН: 978-9989-33-802-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Патувањата со моето семејство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in