Патување Блер, Тони

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Патување Блер, Тони | Бр. на страни: 720 | Димензии: Б4 | Корица: /

Патување Блер, Тони ТОНИ БЛЕР е политичар кој ги дефинира нашите времиња. Роден е во Единбург во 1953 година, а неговото појавување како лидер на Лабуристичката партија во 1994 година означи сеизмички промени во британската политика. Во рок од само неколку години, тој ја трансформира својата партија и стана премиер во 1997 година со најголема победа во историјата на Лабуристичката партија, со што стави крај на осумнаесетгодишното владеење на Конзервативната влада. Имаше историски три мандати на функцијата премиер на Обединетото Кралство од мај 1997 до јуни 2007 година. ПАТУВАЊЕ е книга за природата и употребата на политичката моќ. На искрен и непоколеблив начин Тони Блер ги прикажува подеми те и падовите на неговата кариера, ги истражува предизвиците на лидерство и објаснува зошто се залага за она во коешто верува.

Цена: 1200 ден 600 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Патување Блер, Тони

Категорија:
ИСБН: ISBN - 978-608-251-140-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Патување Блер, Тони”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in