Павао Вук-Павловиќ : философ и човек

Издавач: Пагома Прес | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Павао Вук-Павловиќ : философ и човек | Бр. на страни: 208 | Димензии: 20 | Корица: /

Павао Вук-Павловиќ, како што самиот говореше, во Македонија ја нашол својата втора татковина, а „неговото име, на Универзитетот ‘Свети Кирил и Методиј’ во Скопје, и денес е секојдневно живо; реалноста на влијанието е посилна дури и од споменитe.“ Многумина студенти по философија имаа среќа и можност да го слушаат – и да го чујат – врвниот философ и професор Вук-Павловиќ. Многу години се поминати, но сеќавањата не замираат...

Цена: 420 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Павао Вук-Павловиќ : философ и човек

Категорија:
ИСБН: 978-608-4858-08-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Павао Вук-Павловиќ : философ и човек”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in