Пепелашка – Cinderella

Автор: /
Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Пепелашка – Cinderella | Бр. на страни: 18 | Димензии: / | Корица: тврда

Сликовница напишана на англиски и на македонски јазик. Со оваа двојазична сликовница детето ќе ужива во приказната за Пепелашка, а истата е раскажана и на англиски јазик така што книгата нуди нов пристап во изучувањето на англискиот јазик.

Цена: 180 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Пепелашка – Cinderella

Категории: , ,
ИСБН: 978-84-9913-520-5

Дополнителни информации

Тежина 0.235 kg
Димензии 22.5 x 18 x 1 cm

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пепелашка – Cinderella”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in