Пепелник во еден хотел во Скопје

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Ashtray in a hotel in Skopje | Бр. на страни: 176 | Димензии: 13×20 | Корица: /

Во „Пепелник во еден хотел во Скопје“ Жижек посегнува по утврдените мислења на современата наука, ги сопоставува со најактуелните настани и примери денес, а како резултат на тоа се кристализира едно специфично, остроумно и контроверзно множество ставови. Книгава е збирка во која тој подведува пет свои есеи под парадоксот што го доживеал при еден престој во Скопје, а како таква таа истовремено претставува и неизбежна обиколка околу прашањата за љубовта, сексот, психоанализата, идеологијата, филмот, книжевноста, како и политичкото минато, сегашност и иднина. Како сублимат на неговата мисла, „Пепелник во еден хотел во Скопје“ е неопходно четиво за критичкиот ум, крајпатен знак што води кон „пробивање“ на појавата и стигнување до срцевината на стварното.

Цена: 300 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Пепелник во еден хотел во Скопје

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-354-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пепелник во еден хотел во Скопје”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in