Песни на душата

Издавач: Шри Чинмој Центар | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Songs of the Soul | Бр. на страни: 98 | Димензии: 135mm x 210mm | Корица: /
Извадок:

Oва е компилација на кратки есеи што го истражуваат нашиот однос со Бог. Секој есеј претставува прозрачен израз од најдлабокото битие, изразувајќи го својот идентитет со вечната вистина, охрабрувајќи го и инспирирајќи го секој од нас да трага по нашата сопствена внатрешна светлина.

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Шри Чинмој

Report an abuse for product Песни на душата

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-4894-14-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Песни на душата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in