Песочниот часовник

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The hourglass | Бр. на страни: 488 | Димензии: 21 | Корица: мека

Колку може местото да ти го смени животот? Разумната Нора секогаш ги прифаќала своите успеси како нешто природно, но животот одеднаш почнува да ѝ се урива. Потиштена од анксиозност и кошмари сфаќа дека ја привлекуваат долгите плажи на Тенби, мало место во кое била само еднаш. Заедно со една локална жителка зема под наем прекрасна вила и полека почнува да се навикнува на новиот живот. Но, Тенби си крие нова тајна, а Нора наскоро ќе открие дека тоа гратче на брегот на морето има моќ да ги исцели дури и најболните спомени. 1950 год. Од својата единаесетта година Клои доаѓа во Тенби секое лето. Престојува кај роднини и минува долги идилични денови на плажата. Секоја година ѝ е иста, се додека не запознае едно постаро момче кое за миг ќе ја освои. Но, во ноќта на првиот состанок Клои ќе дојде до сознание чии последици ќе ја прогонуваат засекогаш.

Цена: 518 ден 420 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Песочниот часовник

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0696-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Песочниот часовник”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in