Преглед на кошничка “Feministička kontrajavnost. Žanr ženskog portreta u srpskoj periodici 1920-1941.” e додадена во Вашата кошничката

Пет чудни времиња

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2000
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 256 | Димензии: 190mm x 185mm | Корица: /

„Пред неколку години почнав да пишувам. Да го ставам на хартија она што ме окупира или мачи, а напишаното да го објавувам. Не е дека и пред тоа не сум пишувал и публикувал (позивот мие таков), ама ова беше поинаку. Поточно, поинакво стануваше со тек на времето. Полека се ослободував од навиките (и ограничувањата) на техничкото, да не речам научно пишување. Како во изборот на подрачјето, така и во стилот. Во тоа изгледа претерав, па освен за мојата струка (хемија, екологија...) се осмелив да пишувам и за нештата што не ги познавам доволно или за кои немам официјална лиценца. Се раширив и на подрачја (биологија, историја, меѓучовечки односи...) за кои претходно не сум се изјаснувал ни во најтесниот круг познати.“

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Пет чудни времиња

Категорија:
ИСБН: 9989-647-74-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пет чудни времиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in