Петнаесет кучиња

Издавач: Табахон | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Fifteen dogs | Бр. на страни: 213 | Димензии: 20 | Корица: /

На неколку кучиња им е доделена „супер-моќ“, да мислат и да зборуваат како луѓе. Но последиците се големи. Дејството во оваа книга почнува во кафеана, каде боговите Хермес и Аполон се расправаат околку тоа што би се случило доколку животните би поседувале човечка интелигенција. Помеѓу нив паѓа облог, а она што следи е приказна за човечкиот наспроти животинскиот ум, убавината и предизвиците на свеста и начините на кои се преплетуваат светот на луѓето и оној на кучињата.

Цена: 300 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Табахон

Report an abuse for product Петнаесет кучиња

Категорија:
ИСБН: 978-608-4566-2-12

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Петнаесет кучиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in