Петтата спогодба

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: The fifth agreement | Бр. на страни: 160 | Димензии: 125х195 | Корица: /

Замислете дека живеете еден сосема нов живот - живот во кој сте слободни да бидете она што навистина сте. Замислете дека живеете не судејќи си ниту себеси ниту некому друг, без страв дека другите ќе ви судат вам. Прифатете се себеси точно такви какви што сте и прифатете секого друг токму таков каков што е. Почитувајте се себеси и секого друг, а за возврат - другите ќе ве почитуваат вас. Живејте без страв, без вина, без срам, без каење. Сакајте го своето тело онакво какво што е; сакајте ги своите емоции токму такви какви што се. Замислете дека вие едноставно сте вие, дека сте среќни и дека вистински уживате во својот живот.Ваквиот живот е сосема можен, и тој е во ваши раце. Другите го имаат постигнато тоа, а можете и вие. Само усвојте ги петте спогодби како свој начин на живот и наскоро ќе живеете во својот личен сон за рајот.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Петтата спогодба

Категорија:
ИСБН: 9786082300429

1 оценка за Петтата спогодба

  1. Rated 5 out of 5

    Иво Митрушев (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in