Писмото до кралот

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: De brief voor de koning | Бр. на страни: 427 | Димензии: 20 | Корица: /

Кога Тјури одговора на очајничкиот повик за помош, ќе се најде во опасна мисија што може да го чини сопствениот живот. Тој мора да му достави тајно писмо на кралот Унауен кој живее преку Големите Планини – писмо од кое зависи иднината на целото кралство. Оваа тајна мисија подразбира напуштање на својот дом, прекршување на сите правила и оставање се зад себе – дури и витештвото за кое тој сонува долго време. Судбината на Кралството зависи од само една личност… Тјури не смее да верува никому. Тој мора да го чува својот идентитет во тајност. Пред се, никогаш не смее да открие што пишува во писмото… Возбудлива приказна за битката на едно момче против злото, сместена во волшебниот свет на витештвото, храброста и вистинското пријателство.

Цена: 499 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Писмото до кралот

Категорија:
ИСБН: 978-9989-33-828-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Писмото до кралот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in