Пламен на страста

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Burning embers | Бр. на страни: 304 | Димензии: 21 | Корица: /

Млада жена која го наоѓа своето прибежиште во срцето на Африка и нова љубов, растргната е од тајни, љубомора и предавство.

По откажувањето на својата венчавка, Корал Синклер, прекрасна но наивна фотографка, дознава дека го загубила и татка си. Напуштајќи го познатиот живот во Англија, заминува за Кенија, за да го преземе своето наследство - Мпинго, плантажата којашто е нејзиниот дом од детството.

На патувањето, Корал запознава харизматичен странец и нивната магнетна привлечност ја затресува до сржта. Кога повторно го среќава во близина на Мпинго, неколку дена подоцна, добива предупредување дека не треба да му верува. Рафаел де Монфорт, сопственик на ноќен клуб и на соседната плантажа, не е само злогласен женкар, туку е вплеткан и со маќеата на Корал, која можеби е поврзана со смртта на нејзиниот татко - или барем така велат гласините.

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 270 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Пламен на страста

Категорија:
ИСБН: 978-608-208-521-0

2 оценки за Пламен на страста

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in