Планирање на истражувачката работа

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Planning Investigative Work | Бр. на страни: 18 | Димензии: А4 | Корица: /

Планирање на истражувачката работа е една од тематските читанки предвидени како дополнителен прирачен материјал за наставата по природни науки за 3 одделение.
Читанката ги обработува научните вештини применети во содржината на учебникот што се користи во трето одделение, според наставната програма на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ (Cambridge International Examinations).

Тематски читанки по природни науки за трето одделение:

• Карактеристики на материјалите

• Планирање на истражувачката работа

• Да им помогнеме на растенијата да пораснат

• Триење и движење

• Живеење и растење

• Карпи и почви

Цена: 100 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Планирање на истражувачката работа

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-880-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Планирање на истражувачката работа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in