Платформа

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Plateforme | Бр. на страни: 296 | Димензии: 21 см | Корица: /

Платформа е најпознатото и најконтроверзното дело со кое Мишел Уелбек стекна светска слава и достигна статус на најзначаен современ француски и европски писател. Во него се преплетени сите карактеристики на делата на Уелбек – општествена сатира, возбудлива приказна, нетипични ликови и брилијантен стил кој го отсликува светот во кој живееме со сите негови недостатоци и предности. Во Платформа Уелбек го слика денешниот непродуховен човек, обземен од консумеризмот и зависен од секс, опкружен со различни облици на фундаментализам и екстремизам кои секој ден добиваат сѐ поголем замав. Среде тој хаос на денешното постоење, Уелбек се осмелува да го постави прашањето за љубовта и да ги истражува причините зошто таа не може да опстои.

Цена: 400 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Платформа

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-554-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Платформа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in