Пловејќи кон Капри

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: 0 | Бр. на страни: 439 | Димензии: 180x105 | Корица: мека

Елизабет Адлер Ве поканува на крстарење по декадентниот Медитеран каде ништо не е како што се чини, никој не ја кажува вистината, а наскоро и убиство е на дневниот ред. Кога англискиот магнат сер Роберт Харвик мистериозно умира во сообраќајна несреќа, зад себе остава една белешка во која именува шест лица во кои се сомнева дека сакале да го видат мртов. Дејзи Кин и приватниот детектив Хери Монтана ќе ги повикаат шестмината осомничени на крстарење со Синиот брод по прекрасниот Медитеран. Сите трошоци за крстарењето се платени од страна на починатиот сер Хардвик. Како што пристигнуваат во Монте Карло, Сен Тропе и Соренто, мистеријата се продлабочува.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 299 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Пловејќи кон Капри

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-823-7

Questions and Answers

You are not logged in