По дождот

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Poslije kiše : autobiografski zapisi i refleksije | Бр. на страни: 356 | Димензии: 21 | Корица: /

Раде Шербеџија пишува така како што прави и сè друго – страсно, искрено, со срце и без лицемерство. Пишува за луѓе, градови, светови, уметности, идеали и спомени што ги надживеале сите наши невремиња. Најмногу од сè, пишува за љубовта. За љубовта кон семејството, пријателите, родниот крај, виното, фудбалот, татковината, музиката, театарот и побратимството што го поврзува сето тоа.

Под изгаснатите рефлектори, онаму каде што мижурка само уште светлината на компјутерскиот екран и таму каде што човекот е сам без оглед на сите множества во кои е сместен, Раде Шербеџија проговорува со глас кој знае како најмудро се игра главната улога во сопствениот живот.

Цена: 500 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product По дождот

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-563-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “По дождот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in