Победниците

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Vinnarna | Бр. на страни: 688 | Димензии: 20 | Корица: мека

Моќна, емотивна приказна која влева надеж за подобра иднина!

Поминаа две години од настаните на кои никој не сака да се сеќава. Сите се обидуваат да продолжат понатаму, но има нешто што ги спречува во тоа. Жителите и понатаму се соочуваат со големи прашања: Што е семејство? Што значи еден хокеарски тим? Што е заедницата? И што сме подготвени да жртвуваме за да ги спасиме?

Додека се борат да го надминат минатото, пред нив се исправуваат нови предизвици. Бидејќи ова е град со тежина во срцето. Сакаат приказни со среќен крај, но длабоко во себе се плашат дека овој нема да биде таков.

Некој се враќа дома по долго време. Некој ќе го погребаат. Некој ќе се заљуби, некој ќе се обиде да го сочува бракот, некој ќе мечтае за НХЛ а некој ќе стори сè за да си ги спаси децата. Некој ќе мрази, некој ќе се бори, а некој ќе ја грабне пушката и ќе замине кон хокејското лизгалиште. Сè ќе започне со бура, а ќе заврши со оган.

Конечно – што е семејство? Што значи еден хокеарски тим? Што е заедницата? И што сме подготвени да жртвуваме за да ги спасиме?

Сè. Едноставно, сè.

Цена: 750 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Победниците

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-243-609-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Победниците”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in