Победниците

Publisher: Антолог | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: Vinnarna | Num. of pages: 688 | Dimensions: 20 | Cover: мека

Моќна, емотивна приказна која влева надеж за подобра иднина!

Поминаа две години од настаните на кои никој не сака да се сеќава. Сите се обидуваат да продолжат понатаму, но има нешто што ги спречува во тоа. Жителите и понатаму се соочуваат со големи прашања: Што е семејство? Што значи еден хокеарски тим? Што е заедницата? И што сме подготвени да жртвуваме за да ги спасиме?

Додека се борат да го надминат минатото, пред нив се исправуваат нови предизвици. Бидејќи ова е град со тежина во срцето. Сакаат приказни со среќен крај, но длабоко во себе се плашат дека овој нема да биде таков.

Некој се враќа дома по долго време. Некој ќе го погребаат. Некој ќе се заљуби, некој ќе се обиде да го сочува бракот, некој ќе мечтае за НХЛ а некој ќе стори сè за да си ги спаси децата. Некој ќе мрази, некој ќе се бори, а некој ќе ја грабне пушката и ќе замине кон хокејското лизгалиште. Сè ќе започне со бура, а ќе заврши со оган.

Конечно – што е семејство? Што значи еден хокеарски тим? Што е заедницата? И што сме подготвени да жртвуваме за да ги спасиме?

Сè. Едноставно, сè.

Price: 750 ден

5 in stock

Compare
Sold By Антолог

Report an abuse for product Победниците

Categories: , , ,
SKU: 978-608-243-609-8

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Победниците”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in