Побрзај и почекај / Hurry up and wait

Издавач: Кликер Книги | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Побрзај и почекај / Hurry up and wait | Бр. на страни: 104 | Димензии: 12x22 cm | Корица: тврда

„Еве поет кој се осмелува да пишува денес, во ова наше сурово време на губење на сите илузии, едноставни љубовни песни. (Добро, во проза, но сепак песни). Неговите песни ја слават метаморфозата на светот под влијание на љубовта. Или, подобро: тој ја слави магијата на љубовта која успева секогаш одново да го промени светот. “
 
Влада Урошевиќ

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Кликер

Report an abuse for product Побрзај и почекај / Hurry up and wait

Категорија:
ИСБН: 978-608-4604-02-0

Questions and Answers

You are not logged in