Почеток од соништата

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The start of something good | Бр. на страни: 358 | Димензии: 21 см | Корица: мека

По враќањето во долината Хадсон, Итан Бишоп веќе не е истата личност како што беше некогаш. Како поранешен падобранец на Специјалните сили, има видено прилично голем број судири, а раните што му сведочат за тоа не се само оние по телото, туку и оние што ги носи длабоко во душата. На фармата на својата сестра, својата болка ја држи на сигурна дистанца од останатите луѓе. И сè што му треба е спокој. Но, како да се остане спокоен кога во животот ќе влезе страсна жена?!

Работата – а не уживањето – на истата фарма ја доведува агентката за односи со јавност, Миа Труш. Строго деловна и темпераментна, Миа веднаш влегува во судир со мрачниот Итан. Нејзе буквално сè ѝ е иритантно кај него – од силните мускули и продорните сини очи, до мирисот на пот и мошус. Но, како што поминува летото и температурите растат, Итан и Миа откриваат колку многу работи имаат заеднички: грижливо чуваното минато, неконтролирана страст и копнеж за нешто повеќе, што би можело да ги исцели двете скршени срца.

Но, дали нивното минато ќе ја загрози кревката прилика за потполно нова иднина?

„Ако сакате секси книга, исполнета со забава, што ќе ви го стопли срцето, нема да згрешите со Џенифер Пробст!“
– Џил Шелвис, најпродавана авторка на Њујорк тајмс

„Книгите на Џенифер Пробст, ме потсетуваат на вкусна чоколадна торта. Изобилен вкус, декадентно богата… и многу задоволувачка.“
– пасиониран е-читател

Цена: 430 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Почеток од соништата

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-253-153-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Почеток од соништата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in