Почни со зошто

Издавач: Паблишер | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Start with why | Бр. на страни: 246 | Димензии: 20 | Корица: /

Во бизнисот не е важно што правите, туку ЗОШТО го правите.

Сајмон Синек е еден од најбараните автори и говорници на светот. Неговиот настап на видеоплатформата Тед е вториот најгледан на сите времиња, со над 36 милиони прегледи, а Почни со зошто како глобален бестселер ги освои светските топ-листи. Причината за тоа е што откритијата на Синек имаат неверојатно влијание врз успехот на која било организација. 

Тој забележа една значајна работа: многу често сме толку оптоварени со тоа што правиме и како правиме што често забораваме зошто го правиме тоа. Ако ја изгубиме од вид таа суштинска причина, ќе ја изгубиме моќта да бидеме лидери и, што е уште поважно, да ги инспирираме луѓето околу себе. 

Во оваа книга Синек со очигледни примери покажува што им е заедничко на Епл, Харли Дејвисон, Дизни, Старбакс, Мартин Лутер Кинг, Бил Гејтс, Томас Едисон, браќата Рајт – тие никогаш не го заборавиле своето зошто, со кое го инспирираат светот околу себе и стануваат примери за големи лидери.

Цена: 400 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Почни со зошто

Категорија:
ИСБН: 978-608-4569-63-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Почни со зошто”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in