Под ѓаволовиот мост

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Beneath devil‘s bridge. | Бр. на страни: 352 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Клејтон е почитуван семеен човек; татко, сопруг, професор, тренер и училишен советник, кој пред повеќе од две декади го признал бруталното убиство на ученичка, тинејџерката Лена Раи. Но зошто ја убил? Причината отсекогаш била мистерија.

Во низа ексклузивни интервјуа од затвор, Клејтон ја споделува вистината за она што се случило таа ноќ под Ѓаволовиот мост. Но вистината е далеку од она што го очекуваат сите во Твин Фолс. Клејтон сега вели дека тој не е убиецот. Дали лажел тогаш, кога го признал убиството? Или лаже сега?

Но во приказната недостасува еден клучен играч? Рејчел Волзак, пензионираната детективка која ги разоткрила изопачените нагони на Клејтон и го сместила зад решетки. Таа не е заинтересирана да ја игра играта на Клејтон, но случајот се здобива со толку голема популарност што почнуваат да се откриваат нови детали и во Рејчел се будат сомнежи за сѐ што мисли дека знаела во минатото. И со секое ново интригантно откритие на Клејтон, сѐ повеќе станува јасно дека тој не е единствениот во градот со тајна.

Цена: 490 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Под ѓаволовиот мост

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-156-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Под ѓаволовиот мост”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in