Под црвеното небо

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: /
Оригинален наслов: Beneath a scarlet sky | Бр. на страни: 509 | Димензии: / | Корица: мека

Под црвеното небо на Марк Саливен е базирана врз вистинска и нераскажана приказна од Втората светска војна. Приказната го следи животот на заборавениот херој Пино Лела, 17-годишно момче од Италија кое ги предводело Евреите во нивното бегство од нацистите преку Алпите. Назначен за возач на еден од најмоќните нацистички функционери во Италија, тој добива увид во најстрого чуваните тајни, истовремено сведочејќи за злосторствата на војната. Неговата храброст e поттикната од неговата љубов кон Ана, и сонот за заеднички живот. Ова е еден незаборавен и неодолив историски роман, триумфална, епска приказна за неверојатната храброст и издржливост за време на најмрачните часови во историјата. Јасно претставувајќи ги главните ликови и нивните емоции, Саливен ни ја прикажува војната каква што навистина е и како може да влијае врз луѓето на различен начин. Возбудлива сага за историјата, неизвесноста и љубовта која заслужува да биде раскажана. „Неверојатна приказна, прекрасно напишана, убава и благородна книга“ – Џејмс Патерсон  

Цена: 500 ден

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Под црвеното небо

Категорија:

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Под црвеното небо”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in